Organizatoriai Partneriai
Žinių ekonomikos
forumas
Žaidimų laukas Jaunimo akademija Lietuvos darbo
birža
LR Kultūros
ministerija
Lietuvos bibliotekininkų
draugija
Savas ratas

JOLLY TIDE

JOLLY TIDE

Esame optimistai. Tačiau įvairūs media kanalai nuolat infomuoja, kad vykstant dinamiškiems pokyčiams, spartėjant gyvenimo bei veiklos tempams,  lygiagrečiai daugėja ir įvairių  probleminių situacijų. Auga stresiniai pojūčiai, negatyvūs socialiniai, sveikatos, bendravimo  ir kt. reiškiniai.

Todėl mums visiems (o ypač didžiųjų miestų gyventojams), greta aktyvaus laisvalaikio, kultūrinės ir sporto veiklos vis labiau reikia natūralios  emocinės atsvaros  – šiltų šypsenų, nuoširdaus juoko, malonaus bendravimo. Kaip rodo statistika, prieš penkis dešimtmečius žmogus per dieną juokdavosi vidutiniškai 15 minučių, o dabar tam skiriama vos 5 minutės.

 Mūsų  „gerų emocijų inovacija“ numato įvairiose aplinkose įkurti atvirų ir visiems prieinamų, nuotaikingų ir šmaikščių instaliacijų bei ekspozicijų erdvę – Šypsenų Sodą, Alėją, ar tiesiog „Šypsenų Kampelį“. Tai būtų originali žaismingų ir linksmų minčių bei gerų emocijų pasidalijimo vieta, kurioje savo "eksponatus" pagal „crowd creativity“ principus ir nesudėtingą tvarką galėtų kurti bei talpinti studentai ir senjorai, įmonės ir organizacijos, turistai ir miesto svečiai.

Tikimės, kad tokia šiltų emocijų, šypsenų ir  geraširdiško juoko  banga „Jolly Tide“, pradėta kažkuriame Lietuvos kampelyje, galėtų nuvilnyti ir per Europą, perduodant šmaikščius palinkėjimus iš šalies į šalį, iš miesto į miestą.

            Turinys. Pagrindiniai „Jolly Tide“ instaliacijų formavimo principai – tai bus linksma, šmaikštu, etiška ir estetiška, neužgaulu, saugu aplinkiniams (ypač vaikams), nevienadieniška, tinkama lauko sąlygoms. Numatome kelias temines sritis (šmaikštūs informaciniai ženklai, buitis ir gyvenamoji aplinka, linksmi verslo ypatumai, biurokratija) ir bendrą kūrybinį lauką, kuriant „minios kompozicijas“ iš vienkartinių kavos puodelių, ledų pagaliukų etc.  „Ekspozicijų“ išdėstymas planuojamas taip, kad nedarkytų erdvės, nežalotų vejos ir po aptarto termino aplinka galėtų būti lengvai ir greitai atstatoma į pirmykštę būseną.

            Kai kurie „Jolly Tide“ elementai:         

-         gražiausios šypsenos (ar vaizdo) ir komentaro konkursas: Foto + “just one sentence” (vietos ir anglų k.);

-         linksmiausias komentaras: kas savaitę talpinamas naujas  vaizdelis, kuriam lankytojai kviečiami pateikti šmaikštų apibūdinimą;

-         “įžymių žmonių šypsenos”. Numatoma parengti atskirą  „Įžymių žmonių šypsenų galeriją“, kurioje būtų talpinami šmaikščiausios vietinių ir pasaulio įžymių ir populiarių žmonių nuotraukos, posakiai. Žymūs žmonės būtų kviečiami atsiųsti tokias nuotraukas, arba leisti jas parinkti organizatoriams savo nuožiūra. Daugiausiai “patiktukų” surinkusiems būtų nusiunčiami šmaikštūs prizai (pvz.geros nuotaikos lipdukų paketas), linsmas nominacijos raštas  ir padėka/palinkėjimai už gerų emocijų sklaidą konkrečios šalies ir/ar pasaulio visuomenėje.

JollyTide „kampelyje“ galios viena pagrindinė taisyklė – šioje erdvėje bendrauti, dalintis, reikšti ir jausti tik geras emocijas. Todėl čia bus ideali vieta (numatoma paruošti „kerteles“ pokalbiams) taikiai spręsti įvairius ginčus ir nesusipratimus (pvz. šeimyninius, verslo), diskutuoti politiniams  oponentams (čia turėtume pažymėti, kad JollyTide atsiriboja nuo politinių, religinių ar kitokių ideologijų skleidimo) etc. Šioje aplinkoje galėtų  tam tikrą atsvarą ir atsipalaidavimą rasti streso ir negatyvių įspūdžių veikiami žmonės, o lankantis nuolat bei aktyviai dalyvaujant JollyTide linksmame kūrybiniame procese gauti ir efektyvius relaksacijos- terapinius potyrius. Jolly Tide „kampelyje“ kviesime pradėti rytą ir gauti gerų emocijų užtaisą visai dienai su lengva jumoristine  mankšta, arba „susidėlioti“ malonius sapnus prieš miegą.

Neabejotinai, apibrėžta ir sąlyginai  nedidelė (pagal tipinį modelį) JollyTide „kampelio“ erdvė turėtų pakankamai greitai užsipildyti nuotaikingais „eksponatais“ ir linksmomis instaliacijomis. Tokiu atveju, kad neperkrauti erdvės ir užtikrinti saugų bei malonų lankytojų judėjimą, eksponatų skaičius turėtų tam tikrą ribą. Eksponatai, užrašai ir instaliacijos būtų kartas nuo karto eliminuojami iš JollyTide „kampelio“ aplinkos (perduodant vaikų namams, stovykloms, sanatorijoms, mokykloms, universitetams etc. ir/arba parduodant vietoje rengiamuose aukcionuose).

Tvarka, organizavimas.

Planuojama, kad organizatoriai „Šypsenų Kampelio“ aplinkoje „sukiosis“ kiekvieną dieną, bus įrengti informaciniai stendai, numatytomis valandomis vyktų „gerų emocijų dalijimosi akcijos“. JollyTide eigoje, jeigu su „gerų emocijų kampelių“ teritorijų savinikais bus sutarta dėl ilgalaikės panaudos/nuomos, numatoma įrengti žaismingus nuolat veikiančius pavilijonus/kioskus (kaip nesudėtingus ir laikino tipo statinius), kur būtų prekiaujama linksmais suvenyrais, nuotaikingų ekspozicijų kūrimui reikalingomis medžiagomis ir pan.

Didžioji dalis „linksmųjų eksponatų“, prieš patenkant į realią aplinką, praeis viešą vertinimą šiai temai skirtame Facebook profilyje ir interneto tinklalapyje www.jollytide.com (šiuo metu ruošiamas). 

Virtuali aplinka numatoma kaip pagrindinis turinio formavimo įrankis, projekto viešinimo „variklis“, tarptautinio komunikavimo priemonė bei lėšų generavimo mechanizmas.

Finansavimas. Reikalingoms techninėms priemonėms, instaliacinėms medžiagoms, vizualinėms priemonėms bei organizaciniams kaštams padengti ir „Jolly Tide“ turui organizuoti numatome naudoti šiuolaikiniuose „Stratup‘uose“ plačiai taikomą  „crowdfunding“ principą, taip pat pakviesti įvairiais verslo struktūras tiek aktyviai  įsijungiant į gerų emocijų dalijimosi bangą, tiek pagal galimybes prisidedant prie „Jolly Tide“ reikalingo biudžeto formavimo pradiniame etape.

Nors „Jolly Tide“ daugiau panašus į socialinį ir laisvalaikio – pramoginį modelį, tačiau savo esme tai yra inovatyvus verslo projektas. Esame parengę verslo modelį ir tikimės, kad jo įgyvendinimas bus išties sėkmingas.

Įdomu? Prisijunkite dabar pat J

 

© 2009 Savas Ratas